LacnéŠošovky.sk

Rady a tipy

Rady a tipy pre nosenie kontaktných šošoviek a make-upu

kontaktne sosovky a makeup 1Jedným z dôvodov, prečo mnoho žien dáva prednosť kontaktným šošovkám pred okuliarmi je estetika. Podobný dôvod má aj aplikovaní make-upu na tvár. Očný make-up dokáže zvýrazniť krásne ženské oči a dodať pohľadu extra efekt. Je však bezpečné používať make-up, ak nosíte kontaktné šošovky? Odpoveď je áno, za predpokladu, že dodržiavate istá odporúčania, starostlivo sa snažíte vyvarovať vniknutiu make-upu či krémov do očí a dbáte na toľko dôležitú hygienu.

Hydrogélové a silikón-hydrogélové kontaktné šošovky na mieru

silikonove hydrogelove sosovkyNejakú dobu už používate kontaktné šošovky, ale Vaša obľúbená značka Vám poslednou dobou spôsobuje ku koncu dňa podráždenie? Aj to sa môže stať. Je možné, že budete potrebovať predpísať šošovky z iného materiálu.

Rozhodli ste sa navštíviť očného lekára a po dlhých rokoch nosenia dioptrických okuliarov chcete vyskúšať kontaktné šošovky? Prečítajte si pár zaujímavých informácií o rozdielnych materiáloch používaných na výrobu šošoviek.

Vplyv chrípkového obdobia na nosenie kontaktných šošoviek

oci pocas chorobyChladné zimné dni sú ako stvorené pre mierna prechladnutia či vážnejšie chrípky. Nepríjemné príznaky plného nosa, kašľanie, škrabanie v hrdle a podobne postihnú aspoň raz väčšinu z nás. Iste tiež poznáte pálenie v očiach, pri ktorom sú oči akoby sklenené. Stav choroby môže byť o to viac nepríjemný pre nositeľa kontaktných šošoviek.

S čím Vám pomôže oftalmológ, optometrista a optik?

oftalmolog optometristaAk je váš zrak úplne v poriadku, ak máte perfektné videnie a netrápi Vás ani žiadne ďalšie problémy s očami, asi Vás ani nenapadne sa problematikou špecialistov na očné zdravie zaoberať. Ak však také šťastie nemáte a potrebujete korekciu chyby zraku, či Vaše oči trpí určitým ochorením, o túto tému sa zrejme aspoň trochu zaujímať budete.

Ako si v zime správne chrániť oči

oci v zimeVäčšine z nás príde najskôr normálne, chrániť si v lete oči pred slnečným žiarením s pomocou slnečných okuliarov. Jasné slnko priamo nabáda k zatienenie zraku. Ako si ale máme chrániť oči v zime, kedy denné svetlo je viac tlmené a slnko sa schováva za mraky? V tomto období sa môže zdať, že oči toľko chrániť nepotrebujú. V skutočnosti tomu tak však nie je. UV žiarenie totiž preniká aj cez oblaky a bez ochrany môže byť zrak v zime ohrozený viac ako v lete. Kvôli UV lúčom sú oči náchylnejšie k degeneratívnym ochoreniam ako napríklad šedý zákal, zelený zákal, rakovina kože v okolí oka, makulárna degenerácia a podobne.

O Kontakto.sk

Internetový obchod Kontakto.sk je sesterským obchodom eshopu Kontakto.cz, ktorý ponúka najlacnejšie jednodňové, 14dňové, mesačné aj špeciálne kontaktné šošovky na Českom i Slovenskom trhu. Kúpite u nás kontaktné šošovky populárnych značiek ako sú Acuvue, Dailies, SofLens, Biofinity, Freshlook, PureVision, Air Optix, ale i lacné značky FitView, AquaView AirView, ktoré sú naší špecialitou.

Najobľúbenejšie značky kontaktných šošoviek

Zákazníci v eshope Kontakto.sk najradšej nakupujú kontaktné šošovky týchto značiek:

  • Acuvue
  • Air Optix
  • PureVision
  • Dailies

Kontakt

Kontakto.sk Internetový Obchod, spol. s r. o.

Hlavní třída 43/34, 737 01 Český Těšín
E-mail:
Telefón: +420 558 712 283