LacnéŠošovky.sk

Ako prebieha vyšetrenie zraku, ak chcete začať používať kontaktné šošovky?

začať používať kontaktné šošovkyOčné vyšetrenie je veľmi dôležitý krok pri výbere vhodných kontaktných šošoviek. Navštívte odborníka, ktorý určí typ a veľkosť dioptrií a zmeria parametre oka.

Komplexné vyšetrenie zraku tiež zahŕňa výber zodpovedajúceho typu kontaktných šošoviek. Pravidelné kontroly umožňujú odborníkovi zhodnotiť zdravotný stav očí a kvalitu zraku, či nedošlo k jeho zhoršeniu od vašej poslednej návštevy. Odborník počas rutinných kontrol kontroluje ostrosť zorného poľa, farebné videnie, a prednej a zadnej časti oka. Vyhodnotenie zdravotného stavu oka sa vykonáva pomocou štrbinovej lampy na zväčšenom obrazu štruktúry oka. Ďalším krokom zdravotné prehliadky je zmerať tlak v očiach.

Pri výbere kontaktných šošoviek sa odborník tiež zaujíma o pacientov životný štýl a preferencie. Potom zmeria zakrivenie rohovky a v niektorých prípadoch tiež zrenicu a dúhovku. Jednou z možností skúšky zrakovej ostrosti je použitie refraktometra. Táto metóda nevyžaduje žiadnu predchádzajúcu prípravu pacienta. Ale myslite na to, že testovanie zraku pomocou počítača nenahrádza diagnózu očného lekára.


Prečítajte si tiež:

O Kontakto.sk

Internetový obchod Kontakto.sk je sesterským obchodom eshopu Kontakto.cz, ktorý ponúka najlacnejšie jednodňové, 14dňové, mesačné aj špeciálne kontaktné šošovky na Českom i Slovenskom trhu. Kúpite u nás kontaktné šošovky populárnych značiek ako sú Acuvue, Dailies, SofLens, Biofinity, Freshlook, PureVision, Air Optix, ale i lacné značky FitView, AquaView AirView, ktoré sú naší špecialitou.

Najobľúbenejšie značky kontaktných šošoviek

Zákazníci v eshope Kontakto.sk najradšej nakupujú kontaktné šošovky týchto značiek:

  • Acuvue
  • Air Optix
  • PureVision
  • Dailies

Kontakt

Kontakto.sk Internetový Obchod, spol. s r. o.

Hlavní třída 43/34, 737 01 Český Těšín
E-mail:
Telefón: +420 558 712 283