LacnéŠošovky.sk

Ako vybrať kontaktné šošovky

Vadí Vám okuliare pri práci alebo športe či by ste radi zmenili svoj imidž? Je na čase zaobstarať si kontaktné šošovky. Vhodný typ kontaktných šošoviek závisí na mnohých aspektoch akými sú typy očných vád, citlivosti očí, zakrivenie očí a pod. Preto je nutné vždy najskôr navštíviť očného špecialistu, ktorý sa zaoberá aplikáciou kontaktných šošoviek. Tu Vám odborne všetko vysvetlí, vykonajú s Vami zácvik pri nasadzovaní kontaktných šošoviek, ukážu Vám ako kontaktné šošovky dezinfikovať a uchovávať. Tým sa vyvarujete zdravotným rizikám.  

Kontaktné šošovky je možné zvoliť podľa toho, ako často ich budete nosiť

Jednodňové kontaktné šošovky - nosí sa jeden deň a potom sa vyhodí. Sú pre oči najlepšie a najzdravšie variantom. Sú vhodné pre alergikov, na šport či spoločenské príležitosti. Výhoda jednodenných kontaktných šošoviek je v tom, že nevyžadujú žiadnu starostlivosť ako je čistenie a ukladanie do roztoku.

Dvojtýždňové kontaktné šošovky - Obľúbenou variantou sú vďaka komfortu nosenia a menšiemu riziku usadzovaniu nečistôt štrnásťdňové kontaktné šošovky. Každý večer sa vyberú z oka a vloží do čistiaceho dezinfekčného roztoku alebo sa nosí týždeň nepretržite v režime deň / noc. Štrnásťdňové kontaktné šošovky sú vhodné pre užívateľov s problematickým slzným filmom.    

Mesačné kontaktné šošovky - Sú kontaktné šošovky s mesačnou výmenou, čo znamená, že každý pár týchto šošoviek môžete používať až jeden mesiac - 30dní. Mesačné kontaktné šošovky je potrebné po vybratí z oka ihneď vyčistiť dezinfekčným roztokom a uložiť do antibakteriálneho puzdra, ktoré je tiež čerstvým roztokom naplnené.

Kontaktné šošovky podľa použitého materiálu

  • hydrogélové - majú vysokú povrchovú zmáčavosť a tým vytvára pocit vlhké a pohodlné kontaktné šošovky. Nevýhodou je väčšia krehkosť a náchylnosť k mechanickému poškodeniu.
  • silikón-hydrogélové - šošovky najnovšej generácie s vysokým obsahom vody aj vysokou priepustnosťou kyslíka.

Kontaktné šošovky podľa typu korekcie

Vhodnosť týchto kontaktných šošoviek určí očný špecialista podľa očnej vady.

  • sférické
  • asférické
  • torickej / astigmatické
  • bifokálne a mutifokální

Náš internetový obchod Kontakto.sk ponúka široký sortiment kontaktných šošoviek renomovaných firiem a mnoho ďalšieho doplnkového tovaru ako sú roztoky, očné kvapky a bohaté príslušenstvo ku kontaktným šošovkám. Naši verní zákazníci získavajú 10% zľavu na všetok sortiment. 

O Kontakto.sk

Internetový obchod Kontakto.sk je sesterským obchodom eshopu Kontakto.cz, ktorý ponúka najlacnejšie jednodňové, 14dňové, mesačné aj špeciálne kontaktné šošovky na Českom i Slovenskom trhu. Kúpite u nás kontaktné šošovky populárnych značiek ako sú Acuvue, Dailies, SofLens, Biofinity, Freshlook, PureVision, Air Optix, ale i lacné značky FitView, AquaView AirView, ktoré sú naší špecialitou.

Najobľúbenejšie značky kontaktných šošoviek

Zákazníci v eshope Kontakto.sk najradšej nakupujú kontaktné šošovky týchto značiek:

  • Acuvue
  • Air Optix
  • PureVision
  • Dailies

Kontakt

Kontakto.sk Internetový Obchod, spol. s r. o.

Hlavní třída 43/34, 737 01 Český Těšín
E-mail:
Telefón: +420 558 712 283